Je nutné nainstalovat Flash player

Leden 2018

Leden oproti loňskému roku nás překvapuje svým předjarním počasím. Někdy to vypadá, že nás zima vynechala. Ale snad to nezakřiknu, a nebudou přívaly sněhu jako v loňském roce. Všichni  už se vrátili z dovolených a z návštěv. Naše dny se vrací opět do pracovních kolejí a běžného života. Pokračujeme v návštěvách školy, diakonie a v dalších aktivitách.  Oslavíme jako vždy všechny lednové narozeniny, pár jich je   i kulatých. Svátky oslaví Břetislav, Ilona, Zdeněk, Marika. Všem moc gratulujeme.   

2018 

Prosinec 2017

Dlouho očekávaný poslední měsíc v roce nás zastihl v plné práci i v adventních radovánkách. Slavnostně jsme rozsvítili naši výzdobu a těšíme se z pohledu na ni. Přišli i čerti s Mikulášen a rozdali dobroty.Již spadli první sněhové vločky, tak sypeme ptáčkům. Moc jim chutná zobání ze slunečnice. I pejskové se více schovávají do tepla a nechce se jim ven. Byla dokončena poslední letošní investiční akce " nová okna " na domečku. Vánoční stromečky jsou také připraveny a čekají na svoji slavnostní chvíli. Mnozí z nás pojedou na krátkou dovolenou k rodinám, někteří už nemají bohužel kam. Přesto nebudeme smutnit a oslavíme vánoce a nový rok zde. 23.12. v odpoledních hodinách nám přijedou zazpívat skauti z Kouřimi, těšíme se na příjemně strávené odpoledne.  Svátek tento měsíc oslaví Dáša a Evička. Narozeniny má Karel Szabo, mgr. Jan Moravec a Tomáš Fiala.Všichni oslavenci dostanou malý dárek a gratulaci. Všem přejeme klidné vánoce a hodně zdraví v novém roce 2018, ať se všem podaří co si přejí.    

Listopad 2017

Tak hub jsme si užili až dost. I teď začátkem listopadu nacházíme v lese hříbky. Pomalu chystáme zahradu na zimu. 28.11.2017 pojedeme do Prahy na KÚ na předvánoční výstavu. Začínáme přípravy na vánoční svátky. Naplánování vánočních dárků to dá skutečně někdy zabrat.  Nejjednodušší je to s našimi pejsky - buřtík to jistí. Svátek oslaví Karel Janoušek a další Karlové Židlický, Szabo, zapomenout nesmíme ani na  Martina Bílka. Narozeniny má tento měsíc Jára Bříza, Václav Drška, Břéťa Moutvička, Jára Kléma a Zdeněk Němec. Tento měsíc nás pozlobila nejen vichřice, ale její následky. Telefonní linky byly víc jak týden mimo provoz.   Měsíc listopad byl poměrně pestrý, hojný na prezentace a výstavy našich výrobků, ke kterým přibyla i nová tvorba výrobků z pediku od Jirky Petránka. Výrobky se líbili nejen  na výstavě v Praze na KÚ, ale i v Kolíně a na slavnostním rozsvícení Domova na Hrádku. Klienti se již po několikáté účastnili pobytu v Lázních Bohdaneč, kde se jim líbilo.     

Říjen 2017

Dalo by se říci, že konečně rostou, houby nacházíme jich dost  a přímo hřiby. To je vždy krása a moc radosti. Posvícení se nám taky povedlo užili jsme si tance a Standy Hložka, potom byla ukázka tance od skupiny klientů z Bylan. Bylo to velmi příjemné a sklidili obrovský potlesk, Tombola byla také velmi bohatá ( děkujeme všem kteří nás podpořili).  Dokonce jsme vyhlásili nejlepší taneční pár. Mohlo by se to stát i tradicí, všichni se moc snažili a tančili " jak o život". Taneční rej svedl i pracovnice kuchyně, které  přes  plné pracovní nasazení, stihly  také taneček. Nežijeme však pouze zábavou. Připravili jsme i výstavku našich výrobků v keramické dílně a pomalu se budeme chystat na vánoční výstavy a advent. Tento měsíc oslaví svátek Františkové Horušický, Mádlík, Kuklík, který oslaví také narozeniny. Svátek má též Bohouš Provazník   a Dáša Jakobiová narozeniny. Všem gratulujeme. 

 

Září 2017

Tak už je tady období podzimu, v kalendáři sice panuje ještě léto, ale počasí nám dalo jasně najevo, že už se na nás těší podzim. Začalo pršet, nevím jestli napsat konečně. Trápí nás nedostatek vody, tak snad nějaká natáhne a bude po starosti. Houby rostly sotva týden. Doufáme všichni, že ještě porostou. Koupání v bazénu jsme užili dost. Začnou nám nové povinnosti, nový školní rok a podobně. Nastoupily dvě nové pracovnice: do kuchyně paní Trmalová a do prádelny paní Eliášová, přejeme jim hodně pracovních i osobních úspěchů. Oslavenci tohoto měsíce jsou  Martin Bílek a Jára Sedláček, svátky oslaví Václav a Michal. Výročí svatby mají Radovi. Největší atrakcí tohoto měsíce je posvícení v Zásmucké sokolovně konané dne 21.9.2017 od 12 hod.( malá změna oproti minulým létům). Všechny srdečně zveme.  

     

Červenec - Srpen 2017

Čas prázdnin a dovolených, období na které se všichni moc těší. Nastávají odjezdy na prázdniny a řeší se průběh dovolených personálu. Koupání v bazénu, pečení buřtíků a procházky do lesa se stávají oblíbenou kratochvílí všech, kteří z různých příčin nikam necestují.  Hlavně, aby začaly růst houby, protože je to naše velmi oblíbená zábava. Rovněž tak i oslavy svátků a narozenin jsou pro nás důležité. Červencových oslavenců je poměrně dost. Narozeniny v červenci oslaví :  Víťa Dušátko, Jára Dvorník, Pavla Prachařová, Verunka Teplá, Jiří Bundil a Pavel Rada. V Srpnu Milan Hanuš, Eva Mňuková a Milan Šimpach. Svátky mají Jindřich a Vítězslav v Srpnu pak Radim, Luděk a Otakar. Všichni dostanou malý dáreček i nějakou dobrůtku.   

Červen 2017

Sluníčkový den se nám vydařil, počasí nám přálo. Chvíli to sice vypadalo, že zmokneme, ale mrak si dal říci a přece jenom odešel strašit jinam. Viděli jsme ukázku bojových umění - Karate. Byla i hojná účast příbuzných ovšem příští rok uvažujeme o akci v sobotu, možná by byla ještě více navštívena. Účastnili jsme se sportovních her v Třemošnici, kde se umístili naši borci na krásném druhém místě v celkovém hodnocení družstev. Máme i několik medailí bronzových, stříbrných a jednu zlatou. Užili si o dvě diskotéky a těšíme se na příští rok. Narozeniny oslaví Olda Jahoda,Ilonka Malcová, Jára Čermák, Robert Smyk. Dvojnásobným oslavencem je Ivan Čokrt slaví i svátek. Dalšími svátečními oslavenci jsou Zdena Radová, Pavla Prachařová,Ladislav Vokoun, Hozníkové Moravec, Kočer, Körber, Petr Pichrt a Kuchař , Milanové Šimpach a Hanuš náš nový klient a Pavlové Špinka a Rada. Budeme vystavovateli na výstavišti v Lysé nad Labem. Příprava k keramické dílně vrcholí a všichni mají plné ruce práce.      

Květen 2017

Srdečně zveme na Náš "sluníčkový den" konaný 26.5.2017 v Domově Buda. Občerstvení, hudba a doprava po domluvě zajištěna. Snad se trochu vyčasí a akce proběhne venku. No uvidíme. Na koláče se těšíme stejně. Minulý měsíc nás opustil po dlouhé nemoci František Horušický, dlouholetý kamarád a klient našeho zařízení. Oslava čarodějnic nám komplet celá propršela. Buřtíky jsme nakonec měli  z trouby, ale chutnali nám stejně. Počasí nám nadále nepřeje, tak jsme přesunuli všechny aktivity do domu,  pod střechu do tepla a sucha.Tento měsíc je plný májových narozenin  oslavenci jsou Láďa Vokoun, Zdena Radová, Kája Židlický, Jindra Holub. Dvojnásobnými oslavenci jsou Standa Jandík  a Ivo Sajner, kteří oslavili nejen narozeniny, ale i svátek. Přišel k nám i nový uživatel Jirka Pechánek.  Zcela nečekaně zemřel Jára Vejmelka.

Duben 2017

Plní se přesně pranostika, která říká duben ještě tam budeme ( za kamny). V měsíci se konají dvě výstavy jedna na KÚ v Praze a nemocnici V Kolíně. Uděláme si i Velikonoční posezení s hudbou a velikonočními zvyky. Zúčastníme se i jarního turnaje v kuželkách v Kostelci nad Černými lesy. Samozřejmě oslavíme narozeniny a svátky. Tento měsíc je významný pro Dušana Murina, který slaví svátek i narozeniny.  Narozeniny slaví Jára Mužík, Bohouš Provazník a Kája Janoušek. Svátek mají Jiříkové, Járové i Robert. Již také máme datum naší sluníčkové slavnosti 26.5.2017 u nás v domově. Koncem  měsíce nás čeká pravidelná oslava čarodějnic i s prvním jarním buřtíkem. Do funkce vedoucí stravování a zásobování nastoupila paní Renata Adamcová. Na místo kuchaře se prozatím vrátil p.Pavel Maršík. V prádelně zastupuje paní Růžena Vendlová. 

Březen 2017

První březnové dny nás namlsaly krásným počasím, dalo by se říci přímo jarním sluníčkem. Marně se však neříká březen za kamna vlezem. Po ukázce jarního počasí se vrátila paní zima a snaží se nám ještě ukázat, že se honem nevzdá své vlády. Sýkorky už nečekají, až jím nasypeme jejich oblíbenou slunečnici a po ránu nás tady okouzlují svým zpěvem. Dřív nebo později prostě jaro zvítězí. V dílně už probíhají velikonoční přípravy na výstavy. Také pokračujeme v docházce do školy a diakonie. Plánujeme různé akce. Třeba výlet do Davídkova   za koňmi. Zde jsme byli velmi vlídně přijati. Také proběhne oslava narozenin a svátků. Tento měsíc slaví svátek Tomáš Fiala, a Pepa Krucký, narozeniny Radim Řípa, Jaroslav Vejmelka a Ota    Chmelař. Všem gratulujeme. Výběrové řízení bylo ukončeno. Paní Žáková ukončila pracovní poměr k 31.3.2017.

 

Domov Buda, poskytovatel sociálních služeb

Vyhlašuje výběrové řízení na pozici vedoucí stravování a zásobování.

Jedná se o pracovní poměr na plný úvazek. 1 směna. Pracovní doba od 6,30 do 15 hod.

Požadované vzdělání : střední odborné s výučním listem, maturitou nejlépe v oboru kuchař,kuchařka.

Další informace : řidičský průkaz skupina B, bezúhonnost- výpis z trestního rejstříku   , zdravotní průkaz, znalost práce na PC, komunikační dovednost, organizační a řídící schopnosti, platové podmínky dle zákona. Loajalita k organizaci a vedení, respektování osobnosti klienta a ochrana jeho práv, poctivost.

Vítáme: znalost systému HACCP a znalost hygienického minima, znalost programu Cygnus.

Pracovní náplní je:

organizace provozu stravování a zásobování, nákupy, objednávky, normování, výdej ze skladu, vedení skladu potravin, materiálu., sestavování jídelního lístku, stanovení technologických postupů. Vedení ekonomické agendy.

Zájemci se mohou informovat telefonicky, e-mailem, osobně po předchozí dohodě v pracovní dny od 8 do 14 hod.

Na čísle 321796430 linka 22, mobil 602 130 775, kalouskova@domovbuda.cz,

Výběrové řízení proběhne 23.3 .2017, zájemci budou zváni individuálně.

  

Únor 2017

Únor nás potrápil nejen přívaly sněhu, ale i chřipkovou epidemií. Tak jsme si mysleli, že se nám podaří průběh chřipek zastavit. Nepodařilo se. Naštěstí chřipka je krátká,  pouze několik dní. Keramická dílna se připravuje na jarní nápor výstav a my s ní. Školáci se těší též na svá vysvědčení, které oslavíme posezením v domově. Taneční diskotéka pořádaná k Valentýnu je samozřejmostí. Také jsme zkusili upéct tvarohové kobližky, moc nám chutnali.  Tento měsíc oslaví narozeniny oslavenci : Honzové Kočer a Körber, František Mádlík, Pavel Špinka a Luděk Chvostík. Dvounásobnou oslavenkyní je Lenka Pechová i Péťa Kuchař kteří mají svátek i narozeniny. Svátek slaví tento měsíc i Olda Jahoda a Péťa Pichrt.

V oddíle kronika je již uložena kronika roku 2016 i s fotkami.

Leden 2017

Leden nás zaskočil přívaly sněhu, je to nádherné, ale velmi špatně sjízdné. Naštěstí zásobování potravin dále probíhalo bez skutečných problémů. Naši řidiči i dodavatelé, už jsou na naši cestu dost zvyklí. Horší to bylo s cestováním personálu. Občas někdo skončil v závěji, naštěstí, to vždy dobře dopadlo. Uklízíme sníh a těšíme se na jaro. Narozeniny tento měsíc oslavuje : Michal Kobrle, Jirka Lajdar, Pepa Krucký a Péťa Pichrt nikdo nemá kulatiny. Svátek má Ilonka Malcová,  Zdeněk Němec a Břetislav Moutvička. Určitě se sejdeme a oslavíme to nějakou dobrotou, sice máme předsevzetí srovnat po vánočních svátcích trochu váhu, ale pro jednou přimhouříme očko.       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20. 1. Ilona

Zítra: Běla

a77a251d2667cb85a2eeceb0a32ae4d6_5541_A.jpgIMG_20170922_093728.jpgjitka.jpgNaše vánočky

IMG_20150630_135832[1].jpg

 

 

Skanzen v Kouřimi


SDC10284.JPG

Domov Buda, poskytovatel sociálních služeb - idatabaze.czDomovy se zvláštním režimem - idatabaze.cz

Návštěvnost stránek

062050