Je nutné nainstalovat Flash player

 

Duben 2018

Konečně je tady dlouho očekávané jarní počasí. Hned nám dny utíkají veseleji. Užíváme si procházek do okolního lesa. Jarní výzdoba se také moc povedla. Mnozí z nás užili Velikonoce k návštěvám svých rodin a blízkých. Sýkorky se nám odměňují svým zpěvem za intenzivní zimní krmení, některé ještě, ale stále chodí "žebrat" za okno, jak byly zvyklé přes zimu. Tento měsíc oslaví svůj svátek a narozeniny Dušan i Jára, dalšími oslavenci jsou Bohouš a Kája, Jiříkové, Jaroslavové a Robert. Koncem měsíce se  těšíme na oslavu čarodějnic s opečením buřtíků( sice nezdravých, ale přesto moc dobrých). I naši pejskové budou čekat co nám "náhodou" upadne z ruky za dobrotu.      

Březen 2018

Po úporných mrazivých dnech nastoupilo sněžení. Jaro se nám někde schovalo. Sýkorky mají své korýtka stále plná a pořád zobou a zobou. Nic nenasvědčuje k tomu blížícímu se jaru. První výstava, už ťuká na dveře. Na KÚ je velikonoční výstava  19.3.2018 a další výstavy budou jistě následovat v rychlém sledu. To zase bude v keramické dílně napilno. Tento měsíc také oslavíme pilně svátky Tomáše a Josefa a narozeniny Radima s Oty. Pokračujeme i v návštěvách diakonie, školy i v dalších aktivitách. Veselé velikonoce přejí všem klienti i personál. Pracovní poměr ukončil pan Jiří Snětivý, odešel do starobního důchodu.  

 

Únor 2018

Zdá se, že jarní počasí skončilo a můžeme se konečně těšit na zimu. Školáci dostali pololetní vysvědčení( moc pěkné) a po krátkých prázdninách pokračují v docházce do školy. I práce v dílně pokračují svým tempem. Sýkorky za oknem čekají na svůj příděl  slunečnicových semínek, které mají úplně nejraději. Snad se nám na jaře odmění prozpěvováním a lovem obtížného hmyzu..  Několik z nás zase oslavilo narozeniny a někdo dokonce i svátek. Bylo Lenky, Oldy i máme dva Petry. Uspořádáme Valentýnskou zábavu. Máme dokonce i předběžně stanovená data sluníčkového dne a posvícení. Pár sportovců pojede v květnu na sportovní hry. Zcela nečekaně si chřipka vybrala svou daň a náhle nás opustil Břetislav Moutvička, byl dobrým kamarádem a  už teď nám moc schází.    

Leden 2018

Leden oproti loňskému roku nás překvapuje svým předjarním počasím. Někdy to vypadá, že nás zima vynechala. Ale snad to nezakřiknu, a nebudou přívaly sněhu jako v loňském roce. Všichni  už se vrátili z dovolených a z návštěv. Naše dny se vrací opět do pracovních kolejí a běžného života. Pokračujeme v návštěvách školy, diakonie a v dalších aktivitách.  Oslavíme jako vždy všechny lednové narozeniny, pár jich je   i kulatých. Svátky oslaví Břetislav, Ilona, Zdeněk, Marika. Všem moc gratulujeme.   

2018 

Prosinec 2017

Dlouho očekávaný poslední měsíc v roce nás zastihl v plné práci i v adventních radovánkách. Slavnostně jsme rozsvítili naši výzdobu a těšíme se z pohledu na ni. Přišli i čerti s Mikulášen a rozdali dobroty.Již spadli první sněhové vločky, tak sypeme ptáčkům. Moc jim chutná zobání ze slunečnice. I pejskové se více schovávají do tepla a nechce se jim ven. Byla dokončena poslední letošní investiční akce " nová okna " na domečku. Vánoční stromečky jsou také připraveny a čekají na svoji slavnostní chvíli. Mnozí z nás pojedou na krátkou dovolenou k rodinám, někteří už nemají bohužel kam. Přesto nebudeme smutnit a oslavíme vánoce a nový rok zde. 23.12. v odpoledních hodinách nám přijedou zazpívat skauti z Kouřimi, těšíme se na příjemně strávené odpoledne.  Svátek tento měsíc oslaví Dáša a Evička. Narozeniny má Karel Szabo, mgr. Jan Moravec a Tomáš Fiala.Všichni oslavenci dostanou malý dárek a gratulaci. Všem přejeme klidné vánoce a hodně zdraví v novém roce 2018, ať se všem podaří co si přejí.    

Listopad 2017

Tak hub jsme si užili až dost. I teď začátkem listopadu nacházíme v lese hříbky. Pomalu chystáme zahradu na zimu. 28.11.2017 pojedeme do Prahy na KÚ na předvánoční výstavu. Začínáme přípravy na vánoční svátky. Naplánování vánočních dárků to dá skutečně někdy zabrat.  Nejjednodušší je to s našimi pejsky - buřtík to jistí. Svátek oslaví Karel Janoušek a další Karlové Židlický, Szabo, zapomenout nesmíme ani na  Martina Bílka. Narozeniny má tento měsíc Jára Bříza, Václav Drška, Břéťa Moutvička, Jára Kléma a Zdeněk Němec. Tento měsíc nás pozlobila nejen vichřice, ale její následky. Telefonní linky byly víc jak týden mimo provoz.   Měsíc listopad byl poměrně pestrý, hojný na prezentace a výstavy našich výrobků, ke kterým přibyla i nová tvorba výrobků z pediku od Jirky Petránka. Výrobky se líbili nejen  na výstavě v Praze na KÚ, ale i v Kolíně a na slavnostním rozsvícení Domova na Hrádku. Klienti se již po několikáté účastnili pobytu v Lázních Bohdaneč, kde se jim líbilo.     

Říjen 2017

Dalo by se říci, že konečně rostou, houby nacházíme jich dost  a přímo hřiby. To je vždy krása a moc radosti. Posvícení se nám taky povedlo užili jsme si tance a Standy Hložka, potom byla ukázka tance od skupiny klientů z Bylan. Bylo to velmi příjemné a sklidili obrovský potlesk, Tombola byla také velmi bohatá ( děkujeme všem kteří nás podpořili).  Dokonce jsme vyhlásili nejlepší taneční pár. Mohlo by se to stát i tradicí, všichni se moc snažili a tančili " jak o život". Taneční rej svedl i pracovnice kuchyně, které  přes  plné pracovní nasazení, stihly  také taneček. Nežijeme však pouze zábavou. Připravili jsme i výstavku našich výrobků v keramické dílně a pomalu se budeme chystat na vánoční výstavy a advent. Tento měsíc oslaví svátek Františkové Horušický, Mádlík, Kuklík, který oslaví také narozeniny. Svátek má též Bohouš Provazník   a Dáša Jakobiová narozeniny. Všem gratulujeme. 

 

Září 2017

Tak už je tady období podzimu, v kalendáři sice panuje ještě léto, ale počasí nám dalo jasně najevo, že už se na nás těší podzim. Začalo pršet, nevím jestli napsat konečně. Trápí nás nedostatek vody, tak snad nějaká natáhne a bude po starosti. Houby rostly sotva týden. Doufáme všichni, že ještě porostou. Koupání v bazénu jsme užili dost. Začnou nám nové povinnosti, nový školní rok a podobně. Nastoupily dvě nové pracovnice: do kuchyně paní Trmalová a do prádelny paní Eliášová, přejeme jim hodně pracovních i osobních úspěchů. Oslavenci tohoto měsíce jsou  Martin Bílek a Jára Sedláček, svátky oslaví Václav a Michal. Výročí svatby mají Radovi. Největší atrakcí tohoto měsíce je posvícení v Zásmucké sokolovně konané dne 21.9.2017 od 12 hod.( malá změna oproti minulým létům). Všechny srdečně zveme.  

     

Červenec - Srpen 2017

Čas prázdnin a dovolených, období na které se všichni moc těší. Nastávají odjezdy na prázdniny a řeší se průběh dovolených personálu. Koupání v bazénu, pečení buřtíků a procházky do lesa se stávají oblíbenou kratochvílí všech, kteří z různých příčin nikam necestují.  Hlavně, aby začaly růst houby, protože je to naše velmi oblíbená zábava. Rovněž tak i oslavy svátků a narozenin jsou pro nás důležité. Červencových oslavenců je poměrně dost. Narozeniny v červenci oslaví :  Víťa Dušátko, Jára Dvorník, Pavla Prachařová, Verunka Teplá, Jiří Bundil a Pavel Rada. V Srpnu Milan Hanuš, Eva Mňuková a Milan Šimpach. Svátky mají Jindřich a Vítězslav v Srpnu pak Radim, Luděk a Otakar. Všichni dostanou malý dáreček i nějakou dobrůtku.   

Červen 2017

Sluníčkový den se nám vydařil, počasí nám přálo. Chvíli to sice vypadalo, že zmokneme, ale mrak si dal říci a přece jenom odešel strašit jinam. Viděli jsme ukázku bojových umění - Karate. Byla i hojná účast příbuzných ovšem příští rok uvažujeme o akci v sobotu, možná by byla ještě více navštívena. Účastnili jsme se sportovních her v Třemošnici, kde se umístili naši borci na krásném druhém místě v celkovém hodnocení družstev. Máme i několik medailí bronzových, stříbrných a jednu zlatou. Užili si o dvě diskotéky a těšíme se na příští rok. Narozeniny oslaví Olda Jahoda,Ilonka Malcová, Jára Čermák, Robert Smyk. Dvojnásobným oslavencem je Ivan Čokrt slaví i svátek. Dalšími svátečními oslavenci jsou Zdena Radová, Pavla Prachařová,Ladislav Vokoun, Hozníkové Moravec, Kočer, Körber, Petr Pichrt a Kuchař , Milanové Šimpach a Hanuš náš nový klient a Pavlové Špinka a Rada. Budeme vystavovateli na výstavišti v Lysé nad Labem. Příprava k keramické dílně vrcholí a všichni mají plné ruce práce.      

Květen 2017

Srdečně zveme na Náš "sluníčkový den" konaný 26.5.2017 v Domově Buda. Občerstvení, hudba a doprava po domluvě zajištěna. Snad se trochu vyčasí a akce proběhne venku. No uvidíme. Na koláče se těšíme stejně. Minulý měsíc nás opustil po dlouhé nemoci František Horušický, dlouholetý kamarád a klient našeho zařízení. Oslava čarodějnic nám komplet celá propršela. Buřtíky jsme nakonec měli  z trouby, ale chutnali nám stejně. Počasí nám nadále nepřeje, tak jsme přesunuli všechny aktivity do domu,  pod střechu do tepla a sucha.Tento měsíc je plný májových narozenin  oslavenci jsou Láďa Vokoun, Zdena Radová, Kája Židlický, Jindra Holub. Dvojnásobnými oslavenci jsou Standa Jandík  a Ivo Sajner, kteří oslavili nejen narozeniny, ale i svátek. Přišel k nám i nový uživatel Jirka Pechánek.  Zcela nečekaně zemřel Jára Vejmelka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25. 4. Marek

Zítra: Oto

 img_bestpage2558.jpg

 

Krásné velikonoce přeje Domov Buda

 

IMG_20170922_093728.jpg

 

jitka.jpgNaše vánočky

 

 

 

 

Domov Buda, poskytovatel sociálních služeb - idatabaze.czDomovy se zvláštním režimem - idatabaze.cz

Návštěvnost stránek

065075